  • NCM20Z5U223M50F
NCM20Z5U223M50F
advertisement
Manufacturer No:
NCM20Z5U223M50F
HK JDW NO:
10881-NCM20Z5U223M50F
Package:
Radial
Datasheet:
NCM20Z5U223M50F
Description:
NCM 22nF Ceramic Capacitor 20% 30ppm/Cel;-56/+22% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
NCM20Z5U223M50F
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    NCM
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel;-56/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    Z5U
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    1220
  • Custom Capabilities
    Tape & Reel Specs Supplied On Request
  • Height
    5.08mm
  • Length
    3.18mm
  • Width
    5.08mm