  • NCM21X7R102K100F
NCM21X7R102K100F
advertisement
Manufacturer No:
NCM21X7R102K100F
HK JDW NO:
10881-NCM21X7R102K100F
Package:
Dipped
Datasheet:
NCM21X7R102K100F
Description:
1nF Ceramic Capacitor 10% -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Dipped
Step5Bar-code shipping tag
NCM21X7R102K100F
  • Package / Case
    Dipped
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1nF
  • Depth
    3.18mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    2012
  • Height
    6.6mm
  • Length
    5.08mm