  • NCM40X7R105K100TRF
NCM40X7R105K100TRF
advertisement
Manufacturer No:
NCM40X7R105K100TRF
HK JDW NO:
10881-NCM40X7R105K100TRF
Description:
1μF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
NCM40X7R105K100TRF
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Packing Method
    TR
  • Lead Pitch
    5.08mm
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    4015
  • Height
    11.67mm
  • Length
    10.15mm
  • Width
    3.81mm