NCP6131S52MNR2G
NCP6131S52MNR2G
598-NCP6131S52MNR2G
52-VFQFN Exposed Pad
Controller, Intel IMVP-7, VR12™ QUAD Specialized Voltage Regulator NCP6131 52 Pins 52 Terminations 52-VFQFN Exposed Pad
In Stock : 6645
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
NCP6131S52MNR2G
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
ON Semiconductor598-NCP81142MNTXG32-WFQFN Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-NCP51145PDR2G8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-NCP6131S52MNR2G52-VFQFN Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-FAN5026MTCX28-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare