  • NCST04JR180GTRF
NCST04JR180GTRF
advertisement
Manufacturer No:
NCST04JR180GTRF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NCST04JR180GTRF
Package:
0402
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NCST04JR180GTRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0402
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Resistance
    180mOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Technology
    METAL STRIP
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.0625W
  • Rated Temperature
    70°C