  • NCT3705U-15 TR
NCT3705U-15 TR
advertisement
Manufacturer No:
NCT3705U-15 TR
HK JDW NO:
576-NCT3705U-15 TR
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
NCT3705U-15 TR
Description:
Fixed PMIC SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 6334
Step5Bar-code shipping tag
NCT3705U-15 TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Supply (Max)
    120μA
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    500mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.5V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Shutdown
  • PSRR
    70dB (100Hz)