  • NCV8715MX15TBG
NCV8715MX15TBG
advertisement
Manufacturer No:
NCV8715MX15TBG
HK JDW NO:
598-NCV8715MX15TBG
Package:
6-XFDFN
Datasheet:
NCV8715MX15TBG
Description:
Fixed PMIC Automotive, AEC-Q100 Series 6-XFDFN
Quantity:
In Stock : 7015
Step5Bar-code shipping tag
NCV8715MX15TBG
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Package / Case
    6-XFDFN
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Published
    2015
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Nickel/Gold/Palladium (Ni/Au/Pd)
  • Voltage - Input (Max)
    24V
  • Output Voltage
    1.5V
    Positive
  • Current - Output
    50mA
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    5.8μA
  • PSRR
    56dB (100kHz)