  • NCV97310MW33R2G
NCV97310MW33R2G
advertisement
Manufacturer No:
NCV97310MW33R2G
HK JDW NO:
598-NCV97310MW33R2G
Package:
32-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
NCV97310MW33R2G
Description:
0.5mm PMIC Automotive, AEC-Q100 Series 32 Pin 13.2V 32-VFQFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 13857
Step5Bar-code shipping tag
NCV97310MW33R2G
    Select All
  • Height Seated (Max)
    1mm
  • Width
    5mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    32-VFQFN Exposed Pad
  • Number of Pins
    32
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2015
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    32
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Subcategory
    Switching Regulator or Controllers
  • Voltage - Supply
    4.1V~18V
  • Terminal Position
    QUAD
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    13.2V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Number of Outputs
    4
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    36V
  • Number of Channels
    1
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Adjustable Threshold
    YES
  • Voltage - Output 2
    3.3V
  • Topology
    Step-Down (Buck) Synchronous (2), Linear (LDO) (2)
  • Control Mode
    CURRENT-MODE
  • Output Current-Max
    3A
  • Frequency - Switching
    2MHz~2.6MHz
  • Voltage - Output 3
    3.3V
  • w/Sequencer
    No
  • Voltage/Current - Output 1
    3.3V 3A
  • Voltage/Current - Output 2
    1.2V~3.3V 1.5A
  • Voltage/Current - Output 3
    1.2V~3.3V 1.5A
  • Length
    5mm