  • NDM1-25-120
NDM1-25-120
advertisement
Manufacturer No:
NDM1-25-120
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-NDM1-25-120
Package:
24-DIP Module
Datasheet:
NDM1-25-120
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NDM1-25-120
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    24-DIP Module
  • Packaging
    Tube
  • Series
    Novum NDM1-25
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    1.08Lx0.50W x 0.58 H 27.4mmx12.7mmx14.7mm
  • Feature
    Digital
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Non-Isolated PoL Module, Digital
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Input (Max)
    14V
  • Max Output Current
    25A
  • Voltage - Output 1
    0.6V~2.5V
  • Voltage - Input (Min)
    8.5V
  • Evaluation Kit
    Yes
  • Height
    14.732mm