  • NDM3Z-90HT-A-001
NDM3Z-90HT-A-001
advertisement
Manufacturer No:
NDM3Z-90HT-A-001
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-NDM3Z-90HT-A-001
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NDM3Z-90HT-A-001
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    92.5 %
  • Max Output Current
    90A
  • Voltage - Output 1
    1.8V
  • Min Input Voltage
    7.5V
  • Max Input Voltage
    14V
  • Height
    9.652mm
  • Length
    50.8mm
  • Width
    19.05mm