  • NFE61PT181B1H9L
NFE61PT181B1H9L
advertisement
Manufacturer No:
NFE61PT181B1H9L
HK JDW NO:
535-NFE61PT181B1H9L
Package:
2706 (6816 Metric), 3 PC Pad
Datasheet:
NFE61PT181B1H9L
Description:
EMI Filter LC-Circuit 2A 50VDC Flat Style SMD Embossed T/R
Step5Bar-code shipping tag
NFE61PT181B1H9L
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
    2706 (6816 Metric), 3 PC Pad
  • Number of Pins
    2606
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    EMIFIL®, NFE61
  • Size / Dimension
    0.268Lx0.063W 6.80mmx1.60mm
  • Tolerance
    30%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag)
  • Capacitance
    180pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.6mm
  • Current Rating
    2A
  • Case Code (Metric)
    6816
  • Max Current Rating
    2A
  • Max Voltage Rating (DC)
    50V
  • Values
    C = 180pF
  • Height
    0.075 1.90mm
  • Length
    6.8mm