  • NFZ18SM251SZ10D
NFZ18SM251SZ10D
advertisement
Manufacturer No:
NFZ18SM251SZ10D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-NFZ18SM251SZ10D
Package:
Datasheet:
Description:
FERRITE BEAD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NFZ18SM251SZ10D
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    AEC-Q200
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
    1
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Physical Dimension
    L1.6XB0.8XH0.8 (mm)/L0.063XB0.031XH0.031 (inch)
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • Rated Current
    1.1A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.19Ohm
  • Output Impedance
    250Ohm Ω
  • Height
    0.8mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm