  • NGTD20T120F2SWK
NGTD20T120F2SWK
advertisement
Manufacturer No:
NGTD20T120F2SWK
HK JDW NO:
598-NGTD20T120F2SWK
Package:
Die
Datasheet:
NGTD20T120F2SWK
Step5Bar-code shipping tag
NGTD20T120F2SWK
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Die
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Input Type
    Standard
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.4V @ 15V, 20A
  • IGBT Type
    Trench Field Stop
  • Current - Collector Pulsed (Icm)
    100A