  • NH050F-LP
NH050F-LP
advertisement
Manufacturer No:
NH050F-LP
HK JDW NO:
342-NH050F-LP
Package:
Module
Datasheet:
NH050F-LP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NH050F-LP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    0°C~49°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    NH050
  • Size / Dimension
    2.75Lx1.00W x 0.34 H 69.9mmx25.4mmx8.6mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    50W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    90.5%
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Current - Output (Max)
    15A