  • NHD-2.4-240320CF-CSXN#-FT
NHD-2.4-240320CF-CSXN#-FT
advertisement
Manufacturer No:
NHD-2.4-240320CF-CSXN#-FT
HK JDW NO:
566-NHD-2.4-240320CF-CSXN#-FT
Package:
Description:
2.4" SUNLIGHT READABLE TFT-RESIS
Step5Bar-code shipping tag
NHD-2.4-240320CF-CSXN#-FT
  • Dot Pixels
    240 x 320
  • Diagonal Screen Size
    2.4 60.96mm
  • Graphics Color
    Red, Green, Blue (RGB)
  • Dot Pitch
    0.15mm Wx0.15mm H
  • Backlight Type
    LED
  • Resolution (height)
    320 pixel
  • Resolution (width)
    240 pixel
  • Controller Type
    ST7789S
  • Diagonal Size
    2.4 in
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Interface
    Parallel, 16-Bit (RGB)
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    38.32mm W x 50.26mm H