  • NHD-2.8-240320AF-CSXP-FT
NHD-2.8-240320AF-CSXP-FT
advertisement
Manufacturer No:
NHD-2.8-240320AF-CSXP-FT
HK JDW NO:
566-NHD-2.8-240320AF-CSXP-FT
Package:
Description:
2.8" IPS TFT WITH RESISTIVE TOUC
Step5Bar-code shipping tag
NHD-2.8-240320AF-CSXP-FT
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Interface
    Parallel
  • Display Type
    TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
  • Viewing Area
    57.60mm W x 43.20mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED - White
  • Touchscreen
    Resistive
  • Dot Pixels
    240 x 320
  • Diagonal Screen Size
    2.8 71.12mm