  • NHD-4.3-480800EF-CTXP#-T
NHD-4.3-480800EF-CTXP#-T
advertisement
Manufacturer No:
NHD-4.3-480800EF-CTXP#-T
HK JDW NO:
566-NHD-4.3-480800EF-CTXP#-T
Package:
Description:
LCD TFT 4.3" 480X800 LED W/TOUCH
Step5Bar-code shipping tag
NHD-4.3-480800EF-CTXP#-T
  • Part Status
    Obsolete
  • Interface
    Parallel, 16-Bit (RGB)
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    57.36mm W x 94.80mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED - White
  • Touchscreen
    Resistive
  • Dot Pixels
    480 x 800
  • Diagonal Screen Size
    4.3 109.22mm
  • Graphics Color
    Red, Green, Blue (RGB)
  • Backlight Type
    LED
  • Resolution (height)
    800 pixel
  • Resolution (width)
    480 pixel
  • Diagonal Size
    4.3 in