  • NJM2835DL1-33-TE1
NJM2835DL1-33-TE1
advertisement
Manufacturer No:
NJM2835DL1-33-TE1
HK JDW NO:
564-NJM2835DL1-33-TE1
Package:
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Datasheet:
NJM2835DL1-33-TE1
Description:
Fixed PMIC TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Quantity:
In Stock : 5863
Step5Bar-code shipping tag
NJM2835DL1-33-TE1
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    TO-252-3
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Current - Output
    500mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    300μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.18V @ 300mA
  • PSRR
    75dB (1kHz)