  • NJM2846DL3-25-TE1
NJM2846DL3-25-TE1
advertisement
Manufacturer No:
NJM2846DL3-25-TE1
HK JDW NO:
564-NJM2846DL3-25-TE1
Package:
TO-252-6, DPak (5 Leads + Tab)
Datasheet:
NJM2846DL3-25-TE1
Description:
Enable Fixed PMIC TO-252-6, DPak (5 Leads + Tab)
Quantity:
In Stock : 7229
Step5Bar-code shipping tag
NJM2846DL3-25-TE1
  • Package / Case
    TO-252-6, DPak (5 Leads + Tab)
  • Supplier Device Package
    TO-252-5
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Voltage - Input (Max)
    14V
  • Current - Output
    800mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    600μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.18V @ 500mA
  • PSRR
    75dB (1kHz)