  • NJM2865F3-33-TE1
NJM2865F3-33-TE1
advertisement
Manufacturer No:
NJM2865F3-33-TE1
HK JDW NO:
564-NJM2865F3-33-TE1
Package:
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Datasheet:
NJM2865F3-33-TE1
Description:
Enable Fixed PMIC 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Quantity:
In Stock : 3825
Step5Bar-code shipping tag
NJM2865F3-33-TE1
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
  • Supplier Device Package
    SC-88A
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Input (Max)
    14V
  • Current - Output
    100mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Current - Quiescent (Iq)
    180μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.18V @ 60mA
  • PSRR
    75dB (1kHz)