  • NJM2867F3-33-TE1
NJM2867F3-33-TE1
advertisement
Manufacturer No:
NJM2867F3-33-TE1
HK JDW NO:
564-NJM2867F3-33-TE1
Package:
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Datasheet:
NJM2867F3-33-TE1
Description:
Enable Fixed PMIC 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Quantity:
In Stock : 7457
Step5Bar-code shipping tag
NJM2867F3-33-TE1
  • Package / Case
    5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
  • Supplier Device Package
    SC-88A
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Voltage - Input (Max)
    14V
  • Current - Output
    100mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    180μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.1V @ 60mA
  • PSRR
    75dB (1kHz)