  • NJM2884U2-18-TE1
NJM2884U2-18-TE1
advertisement
Manufacturer No:
NJM2884U2-18-TE1
HK JDW NO:
564-NJM2884U2-18-TE1
Package:
SOT-89-5
Datasheet:
NJM2884U2-18-TE1
Description:
Enable Fixed PMIC SOT-89-5
Quantity:
In Stock : 4905
Step5Bar-code shipping tag
NJM2884U2-18-TE1
  • Package / Case
    SOT-89-5
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Voltage - Input (Max)
    9V
  • Current - Output
    500mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.8V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    300μA
  • PSRR
    75dB (1kHz)