  • NJM78L12UA
NJM78L12UA
advertisement
Manufacturer No:
NJM78L12UA
HK JDW NO:
564-NJM78L12UA
Package:
TO-243AA
Datasheet:
NJM78L12UA
Description:
Fixed PMIC TO-243AA
Quantity:
In Stock : 10
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
NJM78L12UA
  • Package / Case
    TO-243AA
  • Supplier Device Package
    SOT-89
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Input (Max)
    35V
  • Current - Output
    100mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    12V
  • Current - Quiescent (Iq)
    6.5mA
  • PSRR
    62dB (120Hz)