  • NJM79L12UA-TE2
NJM79L12UA-TE2
advertisement
Manufacturer No:
NJM79L12UA-TE2
Manufacturer:
New Japan Radio (NJR)
HK JDW NO:
564-NJM79L12UA-TE2
Package:
SOT-89
Datasheet:
Description:
Fixed PMIC 3 SOT-89
Quantity:
In Stock : 2104
Step5Bar-code shipping tag
NJM79L12UA-TE2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-89
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Tape and Reel
  • JESD-609 Code
    e6
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Technology
    BIPOLAR
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-F3
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    100mA
  • Polarity
    Negative
  • Power Dissipation-Max
    350mW
  • Current - Output
    100mA
  • Quiescent Current
    6.5mA
  • Voltage - Output
    -12V
  • Output Voltage 1
    12V
  • Min Input Voltage
    -35V
  • Max Input Voltage
    -35V
  • Dropout Voltage1-Nom
    2.5V
  • Min Output Voltage
  • Line Regulation-Max (%/V)
    0.25%
  • Width
    2.5mm