  • NJU7773F33-TE1
NJU7773F33-TE1
advertisement
Manufacturer No:
NJU7773F33-TE1
Manufacturer:
NJR Corporation/NJRC
HK JDW NO:
564-NJU7773F33-TE1
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
NJU7773F33-TE1
Description:
Enable Fixed PMIC SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 12461
Step5Bar-code shipping tag
NJU7773F33-TE1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Supplier Device Package
    SOT-23-5 (MTP5)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Voltage - Input (Max)
    9V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    35μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.25V @ 100mA
  • PSRR
    65dB (1kHz)