  • NJW4184U2-12A-TE2
NJW4184U2-12A-TE2
advertisement
Manufacturer No:
NJW4184U2-12A-TE2
Manufacturer:
NJR Corporation/NJRC
HK JDW NO:
564-NJW4184U2-12A-TE2
Package:
SOT-89-5
Datasheet:
NJW4184U2-12A-TE2
Description:
Enable Fixed PMIC SOT-89-5
Quantity:
In Stock : 6149
Step5Bar-code shipping tag
NJW4184U2-12A-TE2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-89-5
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Input (Max)
    35V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    12V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    22μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.1V @ 100mA
  • PSRR
    30dB (1kHz)