  • NKS7-184-20(T)
NKS7-184-20(T)
advertisement
Manufacturer No:
NKS7-184-20(T)
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-NKS7-184-20(T)
Package:
CSMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NKS7-184-20(T)
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    CSMD
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SaRonix-eCera™ NK
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Additional Feature
    AT-CUT; TR
  • Frequency
    18.432MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Physical Dimension
    L7.2XB5.2XH1.3 (mm)/L0.283XB0.205XH0.051 (inch)
  • Operating Frequency
    18.432MHz
  • Load Capacitance
    20pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    0.005%
  • Drive Level
    500 µW
  • Series Resistance
    30Ohm