  • NL17SZ32XV5T2
NL17SZ32XV5T2
advertisement
Manufacturer No:
NL17SZ32XV5T2
HK JDW NO:
598-NL17SZ32XV5T2
Package:
SOT-553
Datasheet:
NL17SZ32XV5T2
Description:
3.3V V 4.5 ns ns 5.2 ns ns Gates & Inverters Surface Mount Surface Mount 1.65V~5.5V V 1μA μA
Purchasing and Inquiry
NL17SZ32XV5T2 Overview
Shipped in SOT-553, the part is easy to ship overseas. A high level of reliability can be achieved through the use of an advanced packaging method Tape & Reel (TR). It works based on the OR Gate logic principle. Voltage 1.65V~5.5V ensures the part's full functionality. Operating temperature around -55°C~125°C extended. In Surface Mount, the part is mounted. The high and low state of output current is 32mA 32mA. The number 17SZ refers to it. There are 5 terminations totally. The part has 1 functions that significantly boost the user experience. Search with 17SZ32 if you are looking for device variants. 5 pins are injected into the part body. Many applications include this logic device with a Surface Mount mounting. You can find the functions of the 5 pins in the datasheets. Inputs for this part are 2. As the part is in a quiescent state, it has 1μA current flowing through it. There is a standard Gates logic device here. A total of 1 circuits make up this device. It is packed with the industry TAPE AND REEL method. A 3.3V power supply is specified in the datasheet for this part.
NL17SZ32XV5T2 Features
OR Gate Logic Type
Operating Temperature: -55°C~125°C
Quiescent Current: 1μA
NL17SZ32XV5T2 Applications
There are a lot of ON Semiconductor NL17SZ32XV5T2 Gates and Inverters applications.
  • Fan
  • VCR
  • Fax machine
  • CD player
  • Mountain power station
  • Troubleshooting & Judgment
  • Projector
  • Electrical tools
  • Photovoltaic grid-connected power system
  • Agriculture and light complementary power station
Step5Bar-code shipping tag
NL17SZ32XV5T2
  • Package / Case
    SOT-553
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2007
  • Series
    17SZ
  • Part Status
    Obsolete
    5
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Subcategory
    Gates
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Voltage - Supply
    1.65V~5.5V
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    17SZ32
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Power Supplies
    3.3V
  • Number of Circuits
    1
  • Propagation Delay
    4.5 ns
  • Quiescent Current
    1μA
  • Turn On Delay Time
    5.2 ns
  • Logic Function
    OR
  • Current - Output High, Low
    32mA 32mA
  • Logic Type
    OR Gate
  • Max Propagation Delay @ V, Max CL
    4.5ns @ 5V, 50pF
  • Schmitt Trigger
    NO
  • Height Seated (Max)
    0.6mm