  • NL453232T-101J-PF
NL453232T-101J-PF
advertisement
Manufacturer No:
NL453232T-101J-PF
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-NL453232T-101J-PF
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
NL453232T-101J-PF
Description:
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 100uH 5% 796KHz 40Q-Factor 110mA 8Ohm DCR 1812 T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NL453232T-101J-PF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Supplier Device Package
    1812
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    NL
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    8Ohm
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    110mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    110mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    100μH
  • Test Frequency
    796kHz
  • DC Resistance (DCR)
    8Ohm Max
  • Max DC Current
    110mA
  • Frequency - Self Resonant
    8MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 796kHz
  • Inductance Frequency - Test
    796kHz
  • Q Factor
    40
  • Inductance Tolerance
    5%
  • DC Current
    110mA
  • Height
    3.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2004mm