  • NLE-L220M16V5X11F
NLE-L220M16V5X11F
advertisement
Manufacturer No:
NLE-L220M16V5X11F
HK JDW NO:
10881-NLE-L220M16V5X11F
Datasheet:
NLE-L220M16V5X11F
Description:
22μF Capacitor 20% Bulk 95mA 2mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NLE-L220M16V5X11F
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Lead Pitch
    2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    9.05Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Leakage Current
    0.000704mA
  • Ripple Current
    95mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.13
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm