  • NLE220M6.3V4X7F
NLE220M6.3V4X7F
advertisement
Manufacturer No:
NLE220M6.3V4X7F
HK JDW NO:
10881-NLE220M6.3V4X7F
Description:
22μF Capacitor 20% Bulk 34mA 1.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NLE220M6.3V4X7F
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Lead Pitch
    1.5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    18.1Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Leakage Current
    0.0004mA
  • Ripple Current
    34mA
  • Tan Delta
    0.2
  • Diameter
    4mm
  • Height
    7mm