  • NLE3R3M50V4X7F
NLE3R3M50V4X7F
advertisement
Manufacturer No:
NLE3R3M50V4X7F
HK JDW NO:
10881-NLE3R3M50V4X7F
Description:
3.3μF Capacitor 20% Bulk 24mA 1.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NLE3R3M50V4X7F
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Lead Pitch
    1.5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50.3Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Lead Diameter
    450 μm
  • Leakage Current
    0.0004mA
  • Ripple Current
    24mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Tan Delta
    0.1
  • Diameter
    4mm
  • Height
    7mm