  • NLFC453232T-150K-PF
NLFC453232T-150K-PF
advertisement
Manufacturer No:
NLFC453232T-150K-PF
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-NLFC453232T-150K-PF
Package:
1812 (4532 Metric)
Description:
Quantity:
In Stock : 1
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NLFC453232T-150K-PF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NLFC
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    200mA
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    300mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    20MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    10 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    10
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Rated Current-Max
    0.2A
  • Special Feature
    DCR IS MEASURED AT 30% TOLERANCE
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm