  • NLFV32T-1R5M-EF
NLFV32T-1R5M-EF
advertisement
Manufacturer No:
NLFV32T-1R5M-EF
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-NLFV32T-1R5M-EF
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
NLFV32T-1R5M-EF
Description:
Quantity:
In Stock : 21336
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NLFV32T-1R5M-EF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NLFV
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.7mm
  • Current Rating
    600mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    84mOhm Max
  • Max DC Current
    600mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    5
  • Inductance Tolerance
    20%
  • DC Current
    600mA
  • Self Resonant Frequency
    80MHz
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm