  • NLV32T-180J-PFD
NLV32T-180J-PFD
advertisement
Manufacturer No:
NLV32T-180J-PFD
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-NLV32T-180J-PFD
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
NLV32T-180J-PFD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NLV32T-180J-PFD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NLV-PFD
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Current Rating
    120mA
  • Inductance
    18μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.3Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    20MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 2.52MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm