  • NMC-H0805NPO100J200TRPF
NMC-H0805NPO100J200TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC-H0805NPO100J200TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC-H0805NPO100J200TRPF
Package:
0805
Datasheet:
Description:
10pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
NMC-H0805NPO100J200TRPF
  • Package / Case
    0805
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10pF
  • Packing Method
    TR, PAPER
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Length
    2mm