  • NMC-H1206NPO472J250TRPLPF
NMC-H1206NPO472J250TRPLPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC-H1206NPO472J250TRPLPF
HK JDW NO:
10881-NMC-H1206NPO472J250TRPLPF
Package:
1206
Datasheet:
Description:
4.7nF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
NMC-H1206NPO472J250TRPLPF
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    5%
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7nF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Height
    1.8mm
  • Length
    3.2mm