  • NMC-H1206NPO910J500TRPF
NMC-H1206NPO910J500TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC-H1206NPO910J500TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC-H1206NPO910J500TRPF
Package:
1206
Datasheet:
Description:
91pF Ceramic Capacitor 5% 1206
Step5Bar-code shipping tag
NMC-H1206NPO910J500TRPF
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    91pF
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    3.2mm