  • NMC-H1210NPO330J2KVTRPLPF
NMC-H1210NPO330J2KVTRPLPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC-H1210NPO330J2KVTRPLPF
HK JDW NO:
10881-NMC-H1210NPO330J2KVTRPLPF
Package:
1210
Description:
33pF Ceramic Capacitor 5% 1210
Step5Bar-code shipping tag
NMC-H1210NPO330J2KVTRPLPF
  • Package / Case
    1210
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    33pF
  • Depth
    2.5mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    3.2mm