  • NMC-H1210X7R473K200TRPLPF
NMC-H1210X7R473K200TRPLPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC-H1210X7R473K200TRPLPF
HK JDW NO:
10881-NMC-H1210X7R473K200TRPLPF
Package:
1210
Datasheet:
Description:
47nF 200V Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1210
Quantity:
In Stock : 15
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
NMC-H1210X7R473K200TRPLPF
  • Package / Case
    1210
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • HTS Code
  • Capacitance
    47nF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC
  • Depth
    2.5mm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    2.2mm
  • Length
    3.2mm