  • NMC-H2225X7R105K250TRPLPF
NMC-H2225X7R105K250TRPLPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC-H2225X7R105K250TRPLPF
HK JDW NO:
10881-NMC-H2225X7R105K250TRPLPF
Package:
Datasheet:
Description:
1μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
NMC-H2225X7R105K250TRPLPF
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Size Code
    2225
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    3mm
  • Length
    5.7mm
  • Width
    6.35mm