  • NMC-L0805NPO111G100TRPF
NMC-L0805NPO111G100TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC-L0805NPO111G100TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC-L0805NPO111G100TRPF
Package:
0805
Description:
110pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
NMC-L0805NPO111G100TRPF
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    110pF
  • Packing Method
    TR, PAPER
  • Depth
    1.25mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    1.3mm
  • Length
    2mm