  • NMC-P0805X7R471M200TRPF
NMC-P0805X7R471M200TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC-P0805X7R471M200TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC-P0805X7R471M200TRPF
Package:
0805
Description:
470pF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
NMC-P0805X7R471M200TRPF
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470pF
  • Packing Method
    TR, PUNCHED
  • Depth
    1.25mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Height
    1.45mm
  • Length
    2mm