  • NMC0201NPO2R2C25TRPF
NMC0201NPO2R2C25TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0201NPO2R2C25TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC0201NPO2R2C25TRPF
Description:
0.0000022μF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 4537
Step5Bar-code shipping tag
NMC0201NPO2R2C25TRPF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    0.0000022μF
  • Packing Method
    TR, PUNCHED
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    0201
  • Positive Tolerance
    11.36%
  • Negative Tolerance
    11.36%
  • Height
    0.33mm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm