  • NMC0201X5R224K6.3TRPF
NMC0201X5R224K6.3TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0201X5R224K6.3TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC0201X5R224K6.3TRPF
Description:
220nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0201
Step5Bar-code shipping tag
NMC0201X5R224K6.3TRPF
  • Package / Case
    CERAMIC
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    220nF
  • Packing Method
    TR, PUNCHED
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Height
    0.33mm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm