  • NMC0201X7R222K25TRPF
NMC0201X7R222K25TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0201X7R222K25TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC0201X7R222K25TRPF
Description:
2.2nF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations 0201
Step5Bar-code shipping tag
NMC0201X7R222K25TRPF
  • Package / Case
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    2.2nF
  • Packing Method
    TR, PUNCHED
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    0.3mm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm