  • NMC0402NPO4R0C50TRPF
NMC0402NPO4R0C50TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0402NPO4R0C50TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC0402NPO4R0C50TRPF
Package:
0402
Datasheet:
Description:
4pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0402
Step5Bar-code shipping tag
NMC0402NPO4R0C50TRPF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4pF
  • Packing Method
    TR, PAPER
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Positive Tolerance
    6.25%
  • Negative Tolerance
    6.25%
  • Length
    1mm