  • NMC0402NPO680G50TRPF
NMC0402NPO680G50TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0402NPO680G50TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC0402NPO680G50TRPF
Package:
0402
Datasheet:
Description:
68pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0402
Step5Bar-code shipping tag
NMC0402NPO680G50TRPF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    68pF
  • Packing Method
    TR, PUNCHED
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    0.6mm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm