  • NMC0402X7R471J50TRPF
NMC0402X7R471J50TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0402X7R471J50TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC0402X7R471J50TRPF
Description:
470pF 50V Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 8000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
NMC0402X7R471J50TRPF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    470pF
  • Packing Method
    TR, PUNCHED
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    0.6mm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm