  • NMC0603NPO1R3B50TRPF
NMC0603NPO1R3B50TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0603NPO1R3B50TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC0603NPO1R3B50TRPF
Package:
0603
Datasheet:
Description:
1.3pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
NMC0603NPO1R3B50TRPF
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.3pF
  • Packing Method
    TR, PAPER
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Positive Tolerance
    7.69%
  • Negative Tolerance
    7.69%
  • Height
    1mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm